Garanti İptal ve İadegaranti,iptal ve iade

 

 

garanti şartları

 

1. Pınara Mobilya Tasarım Dekorasyon San. Tic. Ltd. Şti.satışını yaptığı ürünler için garanti belgesinde veya Fatura da belirtilenşartlar çerçevesinde üretim hatalarına karşı sorumludur. 2. Garanti süresi marka ve modele bağlı olarak değişiklikgösterebilir, maksimum 2 yıldır.

3. Ürün garanti süresi içerisinde üretim hatalarından dolayıarızalanması halinde ücretsiz olarak onarılır ve müşteriye iade edilir. 4. Azami tamir süresi arızalı ürünün, satıcıcına, teknikservislerimize, imalatçısı- üreticisine bildirim tarihinden itibaren başlarve 30 iş günüdür.

 Müşteri kargosunu teslim alırken kontrol etmekleyükümlüdür, kargo poşetinin hasar alıp almadığının kontrol edilmesi ve hasaryok ise gönderiyi teslim alması, hasar var ise (yırtık, patlak, delinme ve ıslanma)gönderiyi teslim almayarak, gelen kargo yetkilisine muhakkak tutanak tutturmasıgerektiğini, tutanağı tutulan gönderiye ait hasarın gerekli evraklar tanzimedildikten sonra 45 gün içinde ödeneğini ve tutanağı tutulmayan, kargoyetkilisinden imza karşılığı teslim alınan ve alındıktan sonra ortaya çıkabilecekkayıptan sorumlu olmayacağımızı beyan ve taahhüt ederiz.

 

5. Garanti kapsamındaki bir ürünün hasarlı olması durumundave hasarın 15 iş günü içerisinde giderilememesi halinde  PınaraMobilya Tasarım Dekorasyon San. Tic. Ltd. Şti. ürünün tamiri tamamlanıncayakadar, benzer özelliklere sahip başka bir ürünü, kullanıcıya alternatif olarakönerebilir.

6. Ürünün onarımı  Pınara Mobilya TasarımDekorasyon San. Tic. Ltd. Şti. yetkili teknik servisinde yapılacaktır. 7. Arızalı ürünler  Pınara Mobilya TasarımDekorasyon San. Tic. Ltd. Şti. teknik servisine ulaştırılmalıdır. Arızalıürünlerin onarım sonrası sevkiyat ücretleri  Pınara Mobilya TasarımDekorasyon San. Tic. Ltd. Şti.'ye aittir. 8. Teslim tarihinden itibaren garanti süresi dahilinde bir yıliçerisinde, ayni arızayı ikiden fazla tekrarlaması veya farklı arızalarındörtten fazla ortaya çıkması halinde üründen yararlanamama ve tamir süresinin aşılmasıdurumlarında satıcının düzenleyeceği rapor ile arızanın tamir olamayacağınınbelirlenmesi durumlarında ücretsiz olarak tüketici malın ücretsiz değiştirilmesini,bedel iadesi veya ayıp oranında bedel indirimi talep edebilir.9. Uygunsuz saklama koşullarından dolayı deforme olmuş, yanlışkullanım sonucu ezilmiş ve darbe görmüş, herhangi bir tür kimyasal madde iletemas etmesinden dolayı bozulmuş ürünler garanti kapsamı dışındadır. Ürünün düşürülmesi,kırılması, darbe alması, ezilmesi, bükülmesi, satıcı tarafından temin edilmeyenhatalı aksesuar yada sarf malzemelerinin neden olduğu arızalar, yetkili olmayankişilerin yaptığı bakım, onarım, kaza, yangın, felaketler, taşıma işlemlerindenoluşabilecek arızalar, normal aşınma ve yıpranmalar, atmosfer şartlarındankaynaklanan çürüme, korozyon, oksitlenme, v.b. beklenmeyen aşınma, yıpranma vebozulmalar garanti kapsamına alınmayacaktır. Ayrıca garanti belgesindedetaylandırılan diğer olumsuz kullanım durumlarında ürün garanti kapsamına alınmayacaktır.Gerektiği durumlarda istenirse ücretli onarım ve hizmetlerden faydalanılabilecektir. 10. Ortaya çıkabilecek anlaşmazlıklar firmamıza yazılıolarak bildirilmelidir. 11. Tüm şartlar haricinde oluşan problemler ileilgili Sanayi ve Ticaret Bakanlığı, Tüketicinin ve RekabetinKorunması Genel Müdürlüğü’ne başvurulabilir. 

 

 iade şartları

 

1. Mağazalarımızdan satın almış olduğunuz ürün şayet kusurluya da ayıplı değil ve iade edilmek isteniyorsa 7 gün içinde eksiksiztüm aksesuar ve kutusu ile deforme edilmemiş halde teslim edilmesigerekmektedir. 
Bu noktada satıcı haklarından doğan %15’lik kullanımve hizmet bedeli tüketiciye yansıtılmaktadır. Kusurlu ve ayıplı ürünlerdeherhangi bir hizmet bedeli alınmaksızın 7 gün içinde iade hakkıtüketicide bulunmaktadır.2. Pınara Mobilya Tasarım Dekorasyon San. Tic. Ltd. Şti.fiyatlarını değiştirme hakkini saklı tutar. Fiyatlar piyasa koşullarına bağlıanlık değişikliklere uğrayabilir. Artan veya azalan fiyatlardan dolayı firmamızherhangi bir yükümlülük altına sokulamaz. 3. Kullanım kılavuzunda belirtilen bir kullanım hatası veyaürün standartlarında var olmayan bir sistem için  Pınara MobilyaTasarım Dekorasyon San. Tic. Ltd. Şti. sorumlu tutulamaz, değişim ve iadetalep edilemez. 4. Almış olduğunuz ürün kargo şirketi aracılığı ile size ulaştırılmışise ürünün ambalajına zarar vermeden açarak kontrolünü yaptıktan sonra teslimalmalısınız. Sevkiyat sırasında meydana gelmiş bir eksiklik veya üründe hasarvar ise kargo görevlisine tutanak tutturmalısınız. Kargo Firması tarafından oluşabilecekproblemlerden firmamız sorumlu tutulamaz. 5. İade şartlarını sağlayan ürünün iadesi için varsahediyeleri, fatura (iade faturası), garanti belgesi ile birlikte  PınaraMobilya Tasarım Dekorasyon San. Tic. Ltd. Şti. satış yetkililerine başvurunuz. 6. İade edilecek ürünün faturası kuruma ait ise kurumürün iadesi için iade faturası kesmesi gerekmektedir.7. İade işlemine konu olan ürün ile ilgili olarak her türlükargo v.b. ücretler tüketiciye aittir. 8. Ürün kontrol edildikten sonra gerekli şartlar sağlanıyorsailgili departman tarafından ürün değişimi veya muhasebe departmanı tarafındanödeme iadesi işlemleri takip edilecektir. 

 

iptal – iade

 

İlk olarak siparişinizi ana sayfanızda yer alan "Hesabım"sekmesinden kontrol etmelisiniz. Eğer siparişiniz "Sipariş Hazırlanıyor "ya da "Kargoya Verildi" statüsünde değilse info@psonejewellery.com adresinesipariş numaranızla birlikte bir mail göndererek siparişinizi iptaledebilirsiniz.

Mesajınız bize ulaştığında, o gün içerisinde siparişiniziniptali gerçekleşecek ve konuyla ilgili size geri dönüş yapılacaktır. Siz de"Son Siparişlerim" bölümünden sipariş durumunuzu kontroledebilirsiniz.

"Hesabım" sekmesinde siparişinizin durumu kargo aşamasındaysa,siparişiniz iptal edilememektedir. Fakat siparişinizin size ulaşmasıylabirlikte ürünü iade edebilirsiniz.

Satın aldığım ürünü iade etmek istediğimde ne yapmamgerekiyor?

 

Ürün ,varsa hediyesi ve bütün standart aksesuarları,ambalajıhasarsız ve tam olarak orijinal paketleri ile birlikte tarafımızagönderilmelidir. Tek yapmanız gereken, bize email yolu ile iade talebinizibildirip iade onayı almanızdır.

İade etmek istediğiniz ürünü, siparişinizin size ulaştığıtarihten itibaren 14 iş günü içerisinde geri gönderebilirsiniz.

 

iade adresi

 

İade edilen ürünün tarafımıza ulaşmasıyla birlikte iadesüreci başlatılır. Ürünün iade şartlarına uygunluğu kontrol edildikten sonrapsonejewellery.com tarafından kredi kartınıza iade işlemi gerçekleştirilir. Ürünbedeli, bankanıza bağlı olarak 10 iş günü içerisinde "artı bakiye"olarak kredi kartınıza yansır. Bu süreç tamamen bankanıza bağlıdır ve Ps OneJewellery’ nin bankanıza müdahale etme hakkı yoktur.

 

kusurlu ürün iadesi

 

Üründen kaynaklanan herhangi bir kusurdan dolayı yapacağınıziadelerde, aldığınız ürünü teslim tarihinden itibaren 14gün içerisinde iade edebilirsiniz.

Bu tür bir durumla karşılaşmanız halinde yukarıdaki adımlarıizleyerek ürünü tarafımıza göndermeniz gerekmektedir. Üründe kullanımdan doğanbir kusur yoksa ürün bedeli tarafınıza geri ödenir.

 

iade etme süresi kaç gündür ?

 

Ürün, varsa hediyesi ve bütün standart aksesuarları, ambalajıhasarsız ve tam olarak orijinal paketleri ile birlikte tarafımızagönderilmelidir. Tek yapmanız gereken, faturanızın üzerindeki "İadeBölümünü" eksiksiz doldurarak, Yurtiçi Kargo (444 99 99) ile aşağıdakiadrese gönderebilirsiniz. gönderi ücreti size aittir.

İade etmek istediğiniz ürünü, siparişinizin size ulaştığıtarihten itibaren 14 iş günü içerisinde geri gönderebilirsiniz.

İade işlemlerinde kargo masraflarını ben mi ödeyeceğim?

İade talebiyle Ps One’a gönderdiğiniz tümürünlerin kargo masrafları tarafınıza aittir.

İade işleminden ne kadar zaman sonra geri ödeme hesabımayansıyor?

 

İade ürün bedelleriniz, iade ettiğiniz ürün depoya ulaştığıandan itibaren, ürünün iade şartlarına uygunluğu kontrol edildikten sonra 5 güniçinde bankanıza yatırılır. Bankanıza bağlı olarak 10 iş günü içerisinde de,ürün bedeli "artı bakiye" olarak kredi kartınıza yansır. Bu süreçtamamen bankanıza bağlıdır ve Ps One'ın bankanıza müdahale etme hakkıyoktur.