Bize Ulaşın +90 212 287 55 97
Hoşgeldiniz! Giriş Yapın / Üye Olun

MÜCEVHER TASARIMINDA SÜREÇLER

1-Kişiye özel tasarım her zaman çok daha değerlidir ama bir o kadar da zahmetli. PS One’ı kurarken, nasıl bir ihtiyaçtan yola çıktınız? 

-Markanın adından da anlaşılacağı gibi her kadının tek ve biricik olduğuna duyduğum inançla PS ONE’ ı 2010’ da hayata geçirdim. Önceliği kadının doğasından gelen çok renkliliğe ve çeşitliliğe vermek benim için çok önemliydi. Böylece tasarımın özgün olması vazgeçilmezim oldu. Her birimiz hayatımızda yarattığımız farklılıklarla hem bütünün parçaları, hem de bütünün tamamıyız. Farklı olduğu kadar bizi anlatan detaylarla kendimizi ifade etmemiz kadar doğal bir sonuç olamaz. Mücevher tasarımında dikkatimi çeken aynılık ve kendini tekrar eden tasarımları ve kişiye özel tasarım eksikliğini gözlemledikçe mücevherde özgünlüğün değeri benim için bir kat daha arttı.

2-Kişiye özel tasarım söz konusu olduğunda nasıl bir süreç izliyorsunuz?

-PS ONE olarak kişiye özel üretim sürecinde önceliği müşterimizin tarzı, yaşam stili ve hayallerine veriyoruz. Form zenginliği, malzeme çeşitliliği ve üretim incelikleri bu sürece eşlik ediyor. Ekibimizde yer alan sadekarların, mıhlayıcımızın ve cilacımızın bu sürece katkısı ile ortaya çıkan mücevher hem eşsiz olmalı ve hem siparişi veren müşterimizin hayallerine eşlik edecek estetik değere sahip olmalı. Bu süreç öncelikle karşınızdaki kişiyi tanımak, bütçesini bilmek ve güven ilişkisi üzerine kurulu. Sonuçta tek amacımız doğru kişiye doğru tasarımı sunmak ve farkımızı ortaya koymak. Bu nedenle çok geniş bir yelpazede tasarım ve üretim yaptığımızı söyleyebilirim.

3-Kişiye özel tasarımların yanı sıra her sezon yeni bir koleksiyon hazırlıyor musunuz?

-Hayata geçirdiğimiz web sitemizde de görülebileceği gibi her sezon yenilenen ana koleksiyon temalarımızın yanısıra sadece birer adet üretilen ‘one’ koleksiyonumuzun yanısıra çok sık yeni tasarımlarımızı müşterilerimizin beğenisine sunuyoruz. Şu andaki koleksiyonlarımızın ana başlıkları: ‘Starry Night’ , ‘Up in the Sky’, ‘Three Musketeers’, ‘Happy Spirit’, ‘Wonders of Nature’, ‘Ethnic Beauty’. PS ONE her gün kendini yenileyen, çeşitlenen ve büyüyen bir marka olmaya devam ediyor.

Yurtdışında katıldığımız fuarların da markamızı diğer pazarlara sunma ve tanıtma imkânı veriyor. Bu açılım da koleksiyonlarımızın son derece dinamik olmasını gerektiriyor.

4-Son koleksiyonunuz Up in the Sky’ın hikâyesinden ve nasıl parçaların öne çıktığından bahsedebilir misiniz?  

-Kadının özgür ruhuna yakın gelen kanatlara, kuş figürlerine ve tüylere ağırlık verdik. Kanat küpelerimiz, üç kuş yüzüğümüz ve tüy kolyelerimiz öne çıkan parçalarımız bu koleksiyonda. Abanoza, Tahiti incisine, konyak pırlantaya, roz altın ve esmer finişlere vurgu yaparak form zenginliğini öne çıkarmak bu koleksiyonda PS ONE farkını ortaya çıkarıyor.

5-Koleksiyondaki parçalar da sınırlı sayıda mı?

Bazı tasarımların farklı versiyonlarda devamını üretmeye devam etmemize rağmen bu üretimler sınırlı sayıda ve her sezon koleksiyonlara giren yeni dizaynlarla farklılık kazanıyor.

6-Daha önceden yaptığınız bir tasarım için tekrardan talep geldiğinde nasıl ilerlemeyi tercih ediyorsunuz?

-Çoğu zaman talep edenin zevkine ve tercihine uygun ufak değişimler katıyor, bazen de tamamen müşterimizi mutlu edecek bambaşka bir modele yönelebiliyoruz. Bu süreçte mücevherin kişinin karakteriyle bütünleşen ve onu ifade eden çok anlamlı bir unsur olduğunu unutmadan önerilerde bulunuyoruz.

7-Tasarımlarınıza nerelerden ulaşabiliriz?

-En geniş koleksiyonumuzu bulundurduğumuz Bebek ana mağazamız başta olmak üzere, online satışa açılan web sitemizin yanısıra Bebek, Akmerkez, Çeşme ve Bodrum’ da bulunan corner mağazalardan da PS ONE’ a ulaşmak mümkün.

Yeni tasarımlarımızı paylaştığımız Instagram ve facebook hesaplarımızın da aktif olmasına çok önem veriyoruz.